TÉMA Zlomenina

Bolestivá zlomenina kostče

autor: mudrym 15.05.2012 08:25

Měl jsem těžký úraz pánve, žeber a páteře, spadl jsem z výšky cca. 2.5 metru na záda. Po 3 měsících konzervativní léčby zlomenin, jsem měl a mám velkou bolest při sezení. Na snímku, se zjistila dodatečně zlomenina kostrče. Chirurg mně řekl, že se to ošoupe a přestane bolet. Další řekl, že je to blbost a jsou prý 2 možnosti. První je operace, ale tu prý mně nedoporučuje, ale neuměl mně říci proč, a druhá léčba je prý tlumení bolesti lékama. To tedy myslím je zbytečné a to odmítám. Jak je to tedy s tou operací opravdu? Ví to někdo, mám fakt hroznou bolest. Děkuji Vám za odpověď s pozdravem Miroslav Mudrák, Riegrova 195 Staňkov PSČ 34561, okres Domažlice, telefon 723 962 315, děkuji Vám za radu a odpověď předem.

Odpovědi na otázku

 • Jitka Veletová, studentka medicíny 16.05.2012 08:00
  Hojení trvá několik měsíců. Pokud kostrč zaujme špatné postavení a způsobuje bolest, je možné chirurgické řešení. Při sezení můžete zkusit přenést těžiště dopředu. Existují i speciální polštářky, které kostrč při sezení odlehčí. Můžete se zkusit obrátit na fyzioterapeuta, který vám doporučí další možnosti.

Zlomenina patří do témat

Adresář

Zlomenina ptejte se v poradně

Diskutujte na téma Zlomenina

Píšeme jinde
 • Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na cibulačku s vínem krok za krokem

  Recept na výbornou polévku, která v těchto mrazech zaručeně zahřeje. Základem je cibule, bílé víno a k podávání nesmí chybět bílá opečená bagetka a sýr. Uvaříme si ji krok za krokem.

 • Vaříme luštěniny

  Vaříme luštěniny

  Hrách, fazole, čočka, cizrna, ale také sója, vigna (naklíčené fazole mungo) či arašídy - to jsou luštěniny, zralá semena luskovin. Luštěniny tvoří základní součást zdravého jídelníčku. Dnes vám dáme tipy k jejich správné přípravě.Zdravě.cz na Facebooku